banner198

Ercan Şeker yorumluyor...

Çankırı Belediye Başkan Yardımcılığından alınan Tuncay Haskılıç Özel Kalem müdürlüğüne atandı…

Ercan Şeker yorumluyor...
banner145

Çankırı Belediye Başkan Yardımcılığından alınan Tuncay Haskılıç Özel Kalem müdürlüğüne atandı…

                                                   ***    ***       ***

Çankırı Milletvekili Nurettin Akman’ın eniştesi Arif Çiyan Çankırı Belediye başkan yardımcılığına getiriliyor.

                                                   ***    ***       ***

Arif Çiyan’ın belediye başkan yardımcılığına getirilmek istenmesi yerel seçimler öncesine kadar uzanan bir süreç. Seçimlerde AK Parti tabanıyla taban taban zıt bir ismi başkan yardımcılığı koltuğuna oturtmayı göze alamayanlar, seçimlerin ardından tamda bir yıl geçmişken şartların olgunlaştığını düşünmüş olacaklar ki atama işleminin startını vermiş oldular.

Aslında AK Parti Milletvekili Nurettin Akman’ın eniştesi Arif Çiyan’ın Belediye Başkan Yardımcılığına getirilmek istenmesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Atama Biriminde Şef olarak çalışan ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü koltuğuna getirilmesi için kadrosu ve tahsili yetmeyen enişteye yasal bir kılıf bulunması için yapılıyor.

Konuyla ilgili kadro değişikliğinin Arif Çiyan’ın Sosyal Hizmetler İl Müdürü olması için geçici bir süreliğine gerçekleştirdiğini söyleyen İrfan Dinç ise gün boyunca gelen tepkileri bu şekilde geçiştirmeye çalıştı.

Peki bir vekil için tahsili ve kadrosu müdürlük koltuğuna yetmeyen enişteyi, gerçekten önemli ve suiistimallere açık bir kuruma getirilme çabaları ne kadar etik?

Yoksa enişte bizim bilmediğimiz maharetlere sahipte haberimiz mi yok!

Bu şehir o kadar ucuz değil. Bu şehir sadece bir vekilin parmağı ve iki dudağının arasından ibaret değil.

Bu şehir gerekirse öyle tokat gibi bir cevap verir ki, bir daha yolunu daha bulamayacak hale gelirsiniz!

Biz kimsenin oyuncağı değiliz ve bunları hak etmiyoruz.

Doğrusu sayın vekilin bu işi kılıfına uydurabilmek için bulduğu parlak çözümü birde Çankırı’nın sorunlarına aşma noktasında bulsa.

Mesele şu Doğu Bölgelerinin Yararlandığı Süt Teşviki işi ne oldu? Yoksa sırf bu işi olursa, bunu gündeme getirenler siyasi kazanç sağlayacaklar düşüncesiyle rafa mı kaldırıldı acaba.

Ama iş enişteye gelince teşkilattır, oy kaybıdır, dengelerdir düşünülmüyor. Peki, sizce neden ben söyleyeyim mi?

Çünkü Akman bir daha Çankırı’dan aday bile gösterilmeme, gösterilse bile seçilememe korkusu yaşıyor olsa gerek.

Öyle ya da böyle, Çankırı Belediyesine geçiş işlemleri için dilekçesini sunan Arif Çiyan çok yakın bir zamanda Çankırı Belediye başkan yardımcılığı koltuğuna oturmuş olacak.

Ancak bundan sonraki süreçte Arif Çiyan, Sosyal Hizmetler müdürü olur mu?

Bakalım şartlar gerçekten olgunlaştı mı? Yoksa bu hamle beraberinde partiden kopmaları ve istifaları da getirecek bir artçı sarsıntının habercisi mi? bekleyip göreceğiz.

O koltuğunda taliplileri çok!

Asıl kavga Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koltuğu için yaşanacak.

Başta vekil Nurettin Akman’ın eniştesini müdür yapabilme çabaları dışında,  AK Parti İl Başkanı İdris Şahin’in de şimdiden ismi bizde saklı bir kişiye Sosyal Hizmetler müdürlüğü için söz verdiği ve bu sözü alan arkadaşın kadrosunu  kurmaya başladığı yönünde. Hatta kurumdaki görev dağılımını bile çoktan yapmış durumda.

Ercan Şeker/ Çankırı Postası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER