banner198

Yüksek yargı mensuplarını Çankırıya davet edeceğiz...

Çankırı Barosu 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Büyük Otelde düzenlediği yemekli toplantıda avukatları ve hukukçuları bir araya getirdi.

Yüksek yargı mensuplarını Çankırıya davet edeceğiz...
banner249
banner145

Çankırı Barosu 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Büyük Otelde düzenlediği yemekli toplantıda avukatlar gününü kutladı.

Gecede bir konuşma yapan Çankırı Baro Başkanı İdris Şahin; “Bugün biz avukatlar için önemli ve anlamı çok büyük bir gün. Bizim için böyle bir gece tertip edilmiş ve bu gecede bizi yalnız bırakmayan çok değerli misafirlerimiz var. Bu müessese herkese lazım olan bir müessesedir. Sonuç itibarıyla değerli arkadaşlarımın mutlak suretle hukukun üstünlüğüne ve tam bağımsız yargının eşitliğine en az bizler kadar emek vererek bunu en güzel şekilde gerçekleştirmektedirler. Biz avukatların yan yana gelmesi için bu günü seçmişler. Bizler de sizlerle bir arada olmaktan son derece mutluyuz” dedi.

Yüksek yargı mensuplarını Çankırı’ya davet edeceğiz

Konuşmasına devam eden Şahin ”Ancak burada şunu ifade etmek istiyorum daha organize ve daha kapsamlı şekilde Çankırı Barosu olarak Haziran ayının başında ve özellikle Ankara’dan Yargıtay başkanımızın, Danıştay başkanımızın ve Çankırılı Yargıtay üyelerimizin ve Türkiye Baro başkanımızın da katılacağı daha kapsamlı bir toplantı tertip etmeyi düşünüyoruz” dedi.

Haziranın ilk haftasında Ilgaz-Yıldıztepe’de ilçelerdeki hâkim ve savcıları tüm meslektaşlarını bir araya getireceklerini belirten İdris Şahin,“Değerli meslektaşlarım Çankırı Barosu olarak hukukun üstünlüğü ve tam bağımsız yargının yaşatılabilmesi için bize düşen ne varsa bunları yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.  Beş Nisan Avukatlar gününüzü kutluyor hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Gecede rahatsızlığı nedeniyle mesleğini bırakan eski baro başkanlarından avukat  Nurettin Çavuşoğlu, meslekte 25 ve 26. yılını dolduran avukatlar, Recep Mercankaya, Şeref Sami Yıldırım ve Mustafa Karagülle’ye baro başkanlığınca plaketleri verildi.

Ayrıca dört yıldır Çankırı'da avukatlık görevini icra eden Erhan Taban’a da bir plaket verildi. Eş durumu dolayısıyla mesleğini bundan sonra Sinop’ta sürdürecek olan Erhan Taban’ın kısa bir süre içinde ilimizden ayrılacağı belirtildi.

Programa Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Cumhuriyet Başsavcısı Vahit Kemal Esengin, Çankırı adliyesinde görev yapan hakim, savcı, avukatlar ve aileleri katıldı.

Çankırı Postası olarak Erhan Taban’a bundan sonraki yaşamında başarılar diliyor, tüm avukatların "Avukatlar Gününü" kutluyoruz. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER