Bölgesel Amatör Liginin başarılı takımı Kastamonu İl Özel İdare Spor, BAL ligine veda ediyor.

Çankırı Beşiktaşlılar Derneği kongresini yaptı! Çankırı Beşiktaşlılar Derneği kongresini yaptı!

İçerisinde Çankırı’nın da yer aldığı Batı Karadeniz grubunda yıllardır istikrarlı bir başarı sergileyen Kastamonu İl Özel İdare Spor takımı, 2023-2024 futbol sezonunda Bölgesel Amatör Lig (BAL)  12. Grubu 2’nci bitirdi. Grup şampiyonu Türk Metal 1963 Spor’un gerisinde sadece 2 puan farkla ligde başarılı performans sergileyen İl Özel İdare Spor, önümüzdeki sezon için Kastamonu’yu BAL liginde temsil edecek takımın belirleneceği Play-Off ve Play-Out mücadelesine katılmayacağı iddia ediliyor. Kulübün futbolcuları gönderdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İl Özel İdare Spor’un çekilmesi halinde Kastamonu 1. Amatör Lig Şampiyonu Taşköprüspor, doğrudan BAL Ligine yükselmiş olacak.

Statüsü ile tartışılan BAL liginde şampiyon takım dışında ikinci sırada yer alan takımlara da şans tanınması ve 3. Lige çıkmak için Play-Out hakkı verilmesi isteniyor.

Kastamonu merkezli operasyonda Çankırı’da 4 kamu personeli gözaltına alındı! Kastamonu merkezli operasyonda Çankırı’da 4 kamu personeli gözaltına alındı!

Öte yandan Kastamonu İl Özel İdaresinin kamu desteği ile lige devam etmesi ve hükümetin tasarruf tedbirleri planını devreye sokmasının bu kararın alınmasında etkisi bilinmiyor.

Yine Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık, rüşvet, resmi belgede sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve görevi kötüye kullanma suçlarını işlediği öne sürülen operasyonun yankıları da sürüyor.

Editör: Haber Merkezi