Büyük Birlik Partisi Çerkeş’te siyasi dengeleri derinden etkileyecek bir hamle ile siyasi kulislerle hareketlendirdi.


BBP, Ak Parti’de aday gösterileceğine kesin gözü ile bakılan fakat aday gösterilmeyince AK Parti’den istifa eden Kiraz’ı Çerkeş adayı olarak ilan etti.  


Çankırı siyasetinde deprem etkisi olan gelişmelerle ilgili açıklamada bulunan BBP İl Başkanı Murat Çiftçi, “Çerkeş’te üç dönem belediye başkanlığı yapmış olan ve Çerkeşliler tarafından belediye başkanlığını kazanması kesin görünen   Mehmet Kiraz ve Orta ilçesinde yine üç dönem belediye başkanlığı yapmış ve en güçlü aday olarak görünen Recep Koçak’ın ekipleri ile  toplu olarak Büyük Birlik Partisine katılmaları Çankırı siyasetinde geniş yer buldu” dedi.


Murat Çiftci seçimlerde, daha birçok sürpriz yaşanacağını belirterek, henüz birçok ilçede adaylarını açıklamadıklarını ve sürpriz ve iddialı adaylarla halkın karşısına çıkacaklarını, bu seçimlerde Büyük Birlik Partisi’nin başta Çankırı merkez olmak üzere çok sayıda ilçe ve beldede önemli başarılara imza atacaklarını ve Çankırı’da her şeyin değişeceğini ifade etti.

Çerkeş Belediye Başkan adayımız olan Mehmet Kiraz  eşi Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz , Çankırı İl Başkanı Murat Çiftçi, Çerkeş İlçe Başkanı Uğur Tiryaki ile birlikte Genel Sekreterimiz Sayın Üzeyir Tunç’u ziyaret etti. 

Ve Kiraz Büyük Birlik saflarına geçti!

Editör: Haber Merkezi