Geçlik Spor Bakanlığı tarafından yapımı Çankırı’da devam eden Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı çatısından düşen 73 yaşındaki Arif Çınar olay yerinde hayatını kaybetti.

Abdullahilik Renda Mahallesi Refik Saydam caddesinde yapımına devam edilen Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatında talihsiz bir kaza meydana geldi.  Yüzme havuzu tavanına saç döşeyen işçilerden Arif Çınar (73) şiddetli rüzgârın etkisi ile dengesini kaybederek çatıdan yüzme havuzu tribünlerinin olduğu beton zemine çakıldı. Görgü tanıklarının ifadesine göre birden çıkan şiddetli rüzgar çatıda monte edilmeyi bekleyen saç levhaları havalandırdı. Saç levhaların havalandığı esnada yaşlı işçi Arif Çınar dengesini kaybederek çatından yaklaşık 15 metre yüksekliğinde ki beton zemine çakıldı. Meydana gelen kazada 73 yaşındaki Trabzon nüfusuna kayıtlı Arif Çınar olay yerinde hayatını kaybetti. E. A. isimli işçi olay yerine çağrılan ambulansla Çankırı Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılarak tedavi altına alındı. E. A.’nın hayati tehlikesini bulunmadığı öğrenildi.

Olayda hayatını kaybeden arif Çınar olay yeri incelemesini ardından savcı talimatıyla otopsi yapılmak üzer Çankırı adli Tıp morguna kaldırıldı.

İş güvenliği kusuru var!

Gazi babası her yerde aranıyordu!  Bakın nerede bulundu Gazi babası her yerde aranıyordu! Bakın nerede bulundu

Kaza geçiren işçilerin baret ve güvenlik kemeri takmadıkları ve kazada büyük bir iş güvenliği kusuru olduğu iddialar arasında yer alıyor.

Gençlik Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından 50 milyon 880 bin lira bedelle Mehmet Necip Acar yüklenici firmasını ihale edilen Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu yapım işi 18.04.2023 tarihinde teslim edilmiş ve işin 240 gün süresinde tamamlanması sözleşmede yer alıyor.

Türkiye’nin acı gerçeği -

Meydana gelen kaza Türkiye’nin acı bir gerçeğini daha ortaya koydu. Sosyal medyada tt olan soba borcunu ödemek için su satan yaşlı amcanın ardından, 73 yaşında çatı inşaatında çalışmak zorunda kalan Arif Çınar’ın vefatı büyük bir üzüntü ile karşılandı.

Editör: Haber Merkezi