23. Dönem Çankırı Milletvekili ve Ak Parti eski MKYK üyesi Suat Kınıklıoğlu, Ankara CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş ile birlikte kamuoyuna yansıyan görüntülerle tartışma yarattı.

 

Hakkındaki iddialara yazılı açıklamaya cevap veren Kınıklıoğlu, CHP’ye geçtiğine dair iddiaların asılsız olduğunu belirtirken, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’a seçim kampanyasında destek olduğunu bildirdi.

 

Öte yandan Türkiye’nin yurtiçi ve yurtdışına yönelik stratejik iletişimini geliştirmek amacıyla 2008 yılında kurulan sivil toplum kuruluşu olan Stratim’in başkanlığını yürüten Kınıklıoğlu’nun normal bir vatandaşmışçasına yaptığı açıklama ve geçmiş dönemde Çankırı’da siyasi faaliyetleri ile ilgili bazı görüntüleri medya organlarından kaldırtmak istemesi Suat Kınıklıoğlu nereye koşuyor sorusunu da beraberinde sorduruyor.

 

Kınıklıoğlu, yaptığı açıklamada hakkında CHP’ye geçtiğine dair asılsız iddiaların ortaya atıldığını, iddialara yanıt vermesine rağmen açıklamalarının kamuoyuna yansıtılmadığını söyledi.

 

CHP Adayı Mansur Yavaş’la çekilen bir fotoğrafının kendisinden izinsiz olarak kullanıldığını ifade eden Kınıklıoğlu, “ Ben CHP'ye geçmedim. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Sayın Mansur Yavaş uzun yıllardır aile dostumdur. Mansur Bey'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı çerçevesinde yürüttüğü kampanyada bazı konularda kendisine destek oluyorum. Konu bundan ibarettir.  Mansur Yavaş gibi vatanını ve milletini seven, temiz siyasetin sembolü olan, Beypazarı'nda önemli belediyecilik başarılarına imza atan bir adaya destek verirken kimseye izahat yapma ihtiyacı da hissetmiyorum. Önümüzdeki süreçte atacağım olası siyasi adımları zamanı geldiğinde kamuoyu ile paylaşırım.” şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi