Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurusu yapılan “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” Çankırı’da eğitimcilere tanıtıldı.

Müfredat taslağı hakkında detaylı bilgiler okul ve kurum yöneticileri ile paylaşıldı. Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu Salonunda, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürleri,  Müdür Yardımcıları Arif Kırkpınar, İlker Kendir; Şube Müdürleri ve il merkezinde yer alan okul/kurum müdürleri katılım sağladı.

Minik öğrenciler İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti Minik öğrenciler İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti

Toplantıda, yeni müfredatın “Bütüncül Eğitim Program Modelini” hedeflediğini belirten Öztürk, bu modelin Eğitim Felsefesi, Öğrenci Profili, Erdem Değer Eylem Modeli ve Beceriler Çerçevesi olmak üzere farklı bileşenlerden oluştuğuna dikkat çekti. Öztürk ayrıca, yeni modelde sistem okuryazarlığı ve sosyal duygusal öğrenme becerilerinden oluşan programlar arası bileşenlere de yer verildiğini belirterek, “İl genelinde eğitim öğretimin her kademesinde çalışmalarını sürdüren kıymetli öğretmenlerimizin yeni müfredatı detaylı bir şekilde incelemelerinin gerekliliğini, dile getirdi.

Toplantı, okul/kurum yöneticilerinin istek, talep ve sorularının alınmasıyla tamamlandı.

Editör: Haber Merkezi